Oferta

Jako hurtownia specjalizująca się w surowcach, produktach i półproduktach
chemicznych możemy zaproponować szeroki zakres artykułów, które mają
zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

W ramach dystrybucji surowców oferujemy:

  • polielektrolity – związki organiczne, które wykorzystuje się np. w procesach odwadniania, zagęszczania osadów, filtracji i uzdatniania wody,
  • ług sodowy – stosowany np. w przemyśle farmaceutycznym do produkcji leków, jako składnik mydeł, jako środek myjąco-dezynfekujący, do bielenia masy celulozowej,
  • kwas siarkowy – używany do czyszczenia powierzchni metali, produkcji papieru, do oczyszczania nafty i wosku ziemnego oraz parafiny, suszenia gazów, jako odczynnik w laboratoriach,
  • kwas solny – stosowany m.in. w przemyśle metalurgicznym, włókienniczym, cukrowniczym, tworzyw sztucznych, w grabarstwie oraz do produkcji mas plastycznych, barwników organicznych i innych,
  • kwas azotowy – wykorzystywany do produkcji m.in. nawozów sztucznych, barwników, lakierów, tworzyw sztucznych, paliw.

Niezawodne pompy chemiczne: wirowe, beczkowe, membranowe i dozujące

Poza kwasem solnym, siarkowym i azotowym, polielektrolitami oraz ługiem sodowym nasza hurtownia proponuje również niezawodne urządzenia takie jak:

  • pompy beczkowe,
  • pompy membranowe pneumatyczne,
  • pompy membranowe,
  • pompy wirowe,
  • pompy dozujące membranowe i tłokowe.

Pompy wirowe wyróżnia solidne i trwałe wykonanie. Najczęściej wykorzystywane są w sektorze energetycznym, instalacjach przemysłowych i gaśniczych, układach filtracyjnych, instalacjach wodny pitnej. Pompa wirowa przystosowana jest do różnych cieczy: wodorotlenków, kwasów, roztworów soli, wody przemysłowej itd. Pompy beczkowe są lekkie i można nimi transportować m.in. skoncentrowane kwasy i zasady, bardzo lepkie ciecze, kosmetyki. Każda pompa beczkowa może być wykorzystana do pompowania nawet najbardziej agresywnych chemikaliów. Pompy dozujące membranowe napędzane są elektromagnetycznie lub silnikiem elektrycznym. Pompa dozująca membranowa wykorzystywana jest m.in. w przemyśle tworzyw sztucznych, farmaceutycznym. Pompy membranowe pneumatyczne przetłaczają każdą ciecz, w tym również tę, która posiada w swoim składzie ciała stałe. Pompa membranowa pneumatyczna może być używana w przemyśle spożywczym, mlecznym, browarniczym itd.

Zapraszamy do naszej hurtowni w celu zapoznania się z bogatym asortymentem pomp beczkowych, membranowych pneumatycznych, membranowych, dozujących membranowych i tłokowych oraz wirowych. Chętnie doradzimy każdemu klientowi przy wyborze pompy wirowej, beczkowej, membranowej, membranowej pneumatycznej i dozującej.

Pompy membranowe pneumatyczne
Pompa membranowe SX z polipropylenu

W naszym asortymencie można znaleźć pompy membranowe pneumatyczne o napędzie hydraulicznym, pneumatycznym, elektrycznym i spalinowym. Można je wykorzystać do pracy okresowej lub ciągłej. Przetłaczają również te ciecze, które zawierają ciała stałe.

Pompy beczkowe
Pompa beczkowa

Tym, co wyróżnia pompy beczkowe, jest prosta zasada działania. Można nimi bezpiecznie transportować agresywne chemikalia, produkty spożywcze, ciecze o wysokiej lepkości i inne produkty. Oferujemy pompy z silnikami elektrycznymi i pneumatycznymi.

Pompy dozujące membranowe
Pompa dozująca

Jedną z naszych propozycji są ciche, wyróżniające się ekonomiczną pracą pompy dozujące membranowe. Możemy zaproponować pompy zasilane elektromagnetycznie lub elektrycznie. Precyzyjnie dozują określoną objętość cieczy do procesu lub systemu.

Pompy wirowe
Pompa wirowa z Serii DB

Do maszyn wirnikowych zaliczane są pompy wirowe, wykorzystywane m.in. w energetyce, układach filtracyjnych, myjniach wysokociśnieniowych. To urządzenia przystosowane do pompowania określonych cieczy: kwasów, roztworów soli, olejów i paliw ropopochodnych itd.